Zakup rękawiczek komunijnych

Z całą pewnością wielkim wydarzeniem w wielu rodzinach jest I Komunia Święta dziecka. To ogromne przeżycie duchowe i emocjonalne nie tylko dla kilkulatka, ale również rodzica, który dodatkowo musi zadbać o każdy szczegół, związany z przygotowaniem małego człowieka do tej chwili. Jednym z elementów jest oczywiście skompletowanie odpowiedniego na tę okazję stroju. O ile w przypadku chłopca sprawa jest dość prosta – zwykle wystarczy z reguły klasyczny garnitur lub komża – to sprawa komplikuje się, jeżeli chodzi ubranie dla dziewczynki.

A do sukni…rękawiczki komunijne

Oczywiście najważniejszym elementem komunijnego stroju dziewczęcego jest suknia. Ponadto konieczne bez wątpienia są także wszelkiego rodzaju dodatki, jak buty, wianek, rajstopy, sweter czy torebka. Jednak wedle tradycji katolickiej prawdziwym symbolem czystości i niewinności są białe rękawiczki komunijne, dlatego wiele dzieci zakłada je podczas przystępowania do tego sakramentu. Co ciekawe, ten dodatek może dotyczyć także chłopców, choć dziś zdarza się to o wiele rzadziej.

Gdzie kupić rękawiczki komunijne?

Rękawiczki komunijne bez problemu zakupić można w sklepach z akcesoriami na takie wydarzenia, jednak wiele osób miewa problem z podjęciem decyzji – rynek oferuje bowiem wersje: satynowe, jedwabne, matowe, koronkowe, a nawet przezroczyste. Co więcej, rękawiczki komunijne mogą mieć także różna długość – od zwykłych, na dłonie, po długie, zakrywające całe przedramię. Część z nich posiada także ozdoby – cekiny, błyskotki, kwiaty czy falbany, a na wielu, szczególnie dłuższych modelach, wyhaftowane są rozmaite wzory. Koszt rękawiczek nie jest zbyt duży. Ceny z reguły wahają się od 30 do 60 złotych, w zależności od rodzaju materiału czy długości danego modelu.
rękawiczki komunijne
Czym należy kierować się, wybierając rękawiczki komunijne? Przede wszystkim muszą one pastować do reszty stroju. Jeśli dziewczynka przystępuje do sakramentu w skromnej, prostej sukience, nieporozumieniem będzie założenie rękawiczek z wieloma cekinami czy innymi ozdobami. Generalnie zaleca się w tym zakresie raczej skromność i prostotę. Warto pamiętać, że to nie bal ani impreza weselna, a I Komunia Święta ośmio- czy dziewięcioletniego dziecka. Nie warto więc przesadzać z obfitością ani bogactwem poszczególnych elementów stroju, by kilkulatek nie wyglądał groteskowo podczas uroczystości w Kościele i przyjmowania po raz pierwszy tego sakramentu. Jednak proste rękawiczki warto mieć przygotowane – nawet jeśli nie planujemy, by dziecko miało je na sobie podczas Komunii, to zdarza się, że przydają się mimo wszystko, choćby ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, panujące tego dnia.