Wielorakie typy paneli sufitowych

Kasetony sufitowe są powszechnie znane od dekad. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, gdyż wolno je zainstalować w toalecie, kuchni, pokoju lub w biurze. Panele sufitowe posiadają w większości wypadków zarys kwadratowy, zdołają występować z dekoracyjnym zdobieniem lub gładkie, selekcjonować możemy w rozmaitych odcieniach, mogą być zrealizowane z przeróżnych półproduktów. Najczęstszym artykułem, jaki spotykamy, bywa styropian, jednak w sklepach da się odszukać panele w wyższym stopniu luksusowe, utworzone z gipsu lub drzewa.

 Kasetony sufitowe


Warianty kasetonów sufitowych
Najtańsze plus zazwyczaj wykorzystywane są kasetony zrealizowane ze styropianu. Charakteryzują się solidnymi właściwościami izolującymi, bywają banalne w formowaniu, posiadają w następstwie tego multum układów oraz wzorów, co daje pokojom intrygującego wyglądu, można je też malować.
Następnym artykułem, również popularnym, jest karton-gips, surowiec trwalszy niż styropian, jednakże ze słabszymi cechami izolacyjnymi. Panele sufitowe gipsowo-kartonowe także wolno malować, również mają przeróżne kształty oraz wzory, możemy więc zaadaptować je do stylu plus charakteru pomieszczenia.
Drzewo, z jakiego także produkuje się kasetony sufitowe, jest towarem wymagającym i drogim. Z tej przyczyny użycie paneli z tego rodzaju materiału łączy się z dość dużymi kosztami. Natomiast wynik końcowy będzie rewelacyjny. Układ paneli ograniczony bywa do kwadratów bądź prostokątów, mamy też mniejszy dobór o ile chodzi o odcienie, które są zależne od drewna, z jakiego uskutecznione są panele.

Składanie paneli sufitowych
Montaż panelu zależy w głównej mierze od półproduktu, z jakiego pozostał wykonany. Najłatwiej, najtaniej i najszybciej zainstalujemy panele sufitowe ze styropianu, stosując spoiwo do styropianu. Wystarczy zadbać o czystość sufitu i prawie że jakikolwiek domowy majsterkowicz poradzi sobie z owym wyzwaniem. Panele sufitowe stworzone z karton-gipsu potrzebują już jakiegoś obeznania plus wiedzy. Najcięższe w montowaniu są kasetony z drewna, które są najcięższe oraz najbardziej wymagające. W ich wypadku warto zatrudnić specjalistów, którzy będą w stanie zrobić to sumiennie plus bez szkody.