Choroby psychiczne są w stanie spotkać każdego

Tematy chorób mentalnych, zaburzeń osobowości albo kłopoty emocjonalne to nadal w naszym kraju tabu omijane z daleka nie tylko w sferze publicznej, lecz też podczas towarzyskich rozmów przy kawie lub herbacie.

konsultacje psychologiczne poznań

Osoby leczące się psychiatrycznie czy odbywające spotkania z psychologiem nadal są stygmatyzowane oraz zwłaszcza w małych, prowincjonalnych miastach spychane na margines życia publicznego. Tymczasem wystarczy przedstawić najpopularniejsze statystyki, aby zakomunikować, że pomocy psychologicznej w Rzeczypospolitej potrzebuje jedna dziesiąta dorosłych osób. Powiązane jest to z różnymi wymiarami – zarówno trudnościami emocjonalnymi, które powstały w okresie dzieciństwa, jak i z przykrymi sytuacjami okresu dorosłości. Jedną z najmocniej rozpowszechnionych|wszechobecnych w największym stopniu chorób współczesności jest depresja. Jest ona co chwila częściej diagnozowana zarówno u osób młodych, aktywnych zawodowo, jak i pośród grupy rencistów. Podłoża przeciągającego się obniżonego nastroju, który nieraz hamuje normalne funkcjonowanie, mogą być różnorodne, jednakże aby podjąć skuteczne leczenie, za każdym razem niezastąpione będą konsultacje psychologiczne Poznań. Konsultacje u psychologa zalecane są nie tylko osobom zagrożonym stanami depresyjnymi. Dzięki metodycznej pracy z doświadczonym terapeutą można nauczyć się na przykład rozróżniania swoich uczuć oraz tego, w jaki sposób można nad nimi panować. Wiedza ta może sprowadzić rewolucję w relacjach zawodowych, jak i prywatnych. Coraz częściej wykazuje się także, że z konsultacji psychologicznych powinny korzystać dzieci.

Kłopoty edukacyjne niejednokrotnie wywodzą się z zaburzeń osobowości, które funkcjonalnie jest się w stanie wyprowadzić wskutek metodycznej pracy na spotkaniach. Konsultacja u psychologa jest w stanie też przynieść ulgę w relacjach partnerskich – terapia małżeńska ochroniła do tej pory nie jedną parę przed rozwodem.